Dílna D

Poličky u okna

3. června 2016 v 10:03 | faun
Prvního května u nás žádné líbání pod stromy neprobíhalo. Pokazila jsem si to sama, protože jsem jemně naznačila, že mám stále hromadu kytek, které nemám kam dát. A on prohlásil, že letos určitě neuschnu, když hodlám v sprnu rodit. (Viděli jste někdy rodit-kvést suchou větev? Proto určitě neuschnu.) A místo líbání se tedy rozhodl vyrobit mi něco na kytky, ze kterých budu mít alespoň více radosti, až mi bude zle a nebudu moci z bytu. (To se ostatně stalo na posledních několik dnů, kdy vycházím jen výjimečně. Změny počasí a tlaku mi nedělají dobře a tak se na svoje kvetoucí krásky koukám z okna- a že je to fakt úchvatný pohled.)


Jedna hotová :-)

Regál na truhlíky pod okno

30. dubna 2016 v 16:20 | faun
Letos poprvé stáleplodící jahodníky a petržel, mateřídouška a máta...
uvidíme, co umře pod mým dohledem jako první :-D


Co se dá dělat, muž mi stále jezdí za hranice a většinu času trávím doma s Lůcou. Sama. Šílím z toho, protože její vzdorování občas nabere bizardní rozměry. A mě rychleji rupnou nervy. Nevýslovně se tedy těším na ty dny, kdy je muž doma a opečovává ji většinu času on. I ona je ráda, takže všichni spokojeni. A k mojí spokojenosti mi muž splnil i jedno přání navíc.

Jaro mám ráda. Barvy a ty vůně (které jako alergik na trávy a pily) fakt miluju, přesto sama vyhledávám příležitosti, jak se o nějakou zeleň starat. Ovšem u nás to není tak jednoduché. Tchán stále patří do kategorie lidí, kteří si vliv a moc užívají a rádi to připomenou, kdykoli se o něco někdo pokusí, takže záhonky nepřicházejí v úvahu. Což o to, letos bych se s břichem sama nerada krčila nad plením jahod. Proto mi muž během dvou dnů vyrobil pomocníka.


Není v závětří, takže ho pořádně slepil a napevno přišrouboval, aby vydržel i pořádný nápor větru. Vše na míru...
A dokázal by to prodávat za 840,-... Když o tom tak přemýšlím, viděla jsem v řetězci podobný, za 1200,- a rozhodně nebyl tak stabilní. Mám prostě štěstí :-D

První "dekupážová"

20. března 2016 v 10:25 | faun

Novinky z Dílny D

15. září 2015 v 14:35 | faun/dodo
Dění kolem blogu se sice zastavilo, ale -světe, div se- Dílna funguje dál a muž má dost práce. Hlavně také proto, že po práci ještě v dílně zůstává, aby dovezl něco hezkého i k nám domů. Proto se s vámi podělím o fotodokumentaci několika posledních kousků, které v minulých dnech přistály na našich FB stránkách. Facebookoví nefanoušci tedy alespoň nebudou ochuzeni a já mám alespoň o důvod navíc, abych si zálohovala všechny fotky hezky na disk.

****
Dlouho jsem se neozvala. Moc práce. Práce moc moc moc. Až mám problém vysoukat ze sebe delší věty s několika podměty a přísudky. Nejlepší jsou věty holé. Trvá chvilku, než se vysloví. Nebo napíšou. Jde o čas. A čas mě honí. Protože právě konečně usnula po několika hodinách mučení. Tahání za vlasy a křik. Bolesti hlavy neberou konce. A teď je konečně ticho a já místo toho, abych konečně vyžehlila tu obrovskou haldu prádla, co mi v kuchyni leží na židli, třískám do klávesnice. Jo, třískám. Protože i sebemenší hluk vnímám už jako nesnesitelně hlučný ruch, který se rovná vytrhávání vlasů. A nevydrží spát déle než hodinu. Není čas. Práce moc moc moc.
****


Polička na kořenky z borovice. Dva šroubky na přichycení ke zdi. Práce mu trvala cca 30 minut :-DRada za všechny prachy: Fotit starým mobilem a při umělém nedostatečném světle- to je nanic. A já to stejně dělám.

Šperkovnice

21. července 2015 v 11:49 | faun/dodo
Tento nápad mu ležel v hlavě dlouho, protože si panty přivezl z obchodu už minulý rok. Ten večer, než usnul, mi povídal, jak si řekl, že je jednou na šperkovnici použije, ale ještě si musí v hlavě srovnat, jak ji udělá. No, srovnával si to v hlavě před samotnou realizací a také během ní. To jsme ho s Lůcou čas od času přišly navštívit a viděly jsme, jak daleko se dostal.Zezadu, uchycení pantů vymýšlel opravdu dlouho a patlal se s tím. A myslím, že to stojí za to.


Kolébka

2. září 2014 v 10:23 | faun/dodo
Vždy jsem si přála mít zručného, šikovného a pracovitého muže s fantazií. A mám to štěstí, že jsem takového našla, navíc se mi i líbí. A navíc je nám spolu moc dobře, takže mě potěšilo, když pro naši malou začal plánovat doma vyrobenou postýlku, protože -jako truhlář- "Bych se musel stydět, kdybych svoje vlastní milované dítě nechal spát v nějakém levném šmejdu z IKEI..." A tak si jeden den připravil a ohobloval materiál, druhý den dal dohromady ohrádku a třetí vymyslel nožičky, dokonce i se zarážkou, aby se kolébka nehoupala.

konec prvního dne 
 

Reklama