Blbka u doktorky 1/2

24. září 2017 v 22:55 | Faun |  Plácám si játra
Zahrabat se v posteli, číst si, spát třeba 20 hodin denně nebo z postele sledovat filmy a usrkávat čaj- to jako máma prostě nemůžete. Naštěstí se mi tato kratochvíle, kdy běhám kolem dětí s nudlí u nosu nebo šátkem na krku, vyhýbá velkým obloukem. A holkám taky, co víc si přát?! Tak proč prudím s doktory?

Protože starší Lucinka měla ve čtvrtek třetí narozeniny a s tím spojenou kontrolu u paní doktorky.


*****
Ještě nedávno jsem s děvčaty chodila k doktorovi v naší vesnici. Doktor, docent a kandidát věd, jednou týdně přednášel na fakultě v Krči a na neonatologii v nemocnici byl slavný pojem. Zdravotní sestru mu dělala, v malé ordinaci na zahradě u domu, manželka, hodná a rozumná paní. Ale jak to tak bývá, věk si žádá svoje. Ve vedlejší vesnici našli pronájem dvou místností, předali kartotéku mladé doktorce, které byli z počátku k ruce. A od července zažívají nové pocity. Pět dnů v týdnu marodi necourají po zahradě, soukromí mají výrazně více a z původního dvojpokojového domečku- ordinace- mají vnoučata letní bydlení, když přijedou na prázdniny. Jen to přednášení na fakultě panu Novákovi zůstalo.

I pro mě to bývalo fajn. Potkávala jsem jeho nebo paní v obchodě. Protože bydlí hned ve vedlejším domě, se smíchem přicházejí v papučích a domácím oblečení, protože se cítí jako ve spižírně mimo dům. A oni poradili. Vždycky. Když mi Lucinka nechtěla jíst, když jsem zkoušela přejít z umělého mléka na plnotučné nebo polotučné, paní doktorová měla hned pár rad. A když se narodila Zuzi, nemusela jsem s oběmi běhat 2 km lesem, protože mezi devátou a jednou do vedlejší vesnice prostě nic nejede. Ta doba je ale pryč a mě po čtvrtku není do zpěvu.
*****

Chápejte, že můj život s internetem zase tak moc nesouvisí. Nesedím s mobilem v ruce hodiny a vlastně mě dost unavuje. Poradny mě spíš přimějí chytit se za hlavu, než abych našla odpověď na otázky a praktické záležitosti. Emimino už vůbec. Jednou jsem ze zvědavosti nahlédla na stránky, kde mohou pacienti hodnotit svého lékaře. Komentáře na moji doktorku byly přibližně takové, jakè jsem čekala. Ale i tak u ní zůstanu, protože mám doktorku milionovou, jen to je u ní na delší dobu. Hodnocení pana Nováka mě naopak velmi mrzelo. Že za ním jezdí na kafe Töpfer, vyšetřuje dceru Petra Jandy, nebo se zná s Rychlým- to ještě neznamená, že je jen pro elitu. Já se cítím být na opačné straně žebříčku a nikdy mi neodmítl pomoct, vždy byl ochotný podívat se mi na děti, i když nešlo o život. Proto jsem k těmto hodnotícím serverům poněkud kritická. Neobjektivita. Může mě anonym odsoudit a nebo se za anonyma budu vydávat a naopak se desetkrát vychválím.

A přitom jako by to bylo důležité. Recenze. Hodnotit a doporučit. Abych někam nevlezla a nedivila se. Ve čtvrtek jsem vlezla a ačkoli jsem počítala s popraskem, protože mi dítě prostě nehodlá mluvit po našem a naopak mě přesvědčuje, že to já se mám učit po jejím, byla jsem za ještě větší krávu, než jsem čekala.

Ale to příště. Stačí, že nad tímto článkem dřepím před půlnocí, zatímco mi holky usnuly a vím, že za necelých sedm hodin budou dyndat ze mě pořádnou snídani, nebudu chtít z postele ani za zlatý prase. Pro teď alespoň vězte, že není všechno zlato, co se třpytí, diskuze a hodnocení nevyjímaje. A sice se někam musíte jednou za rok dostavit, protože prostě omarodíte, v příštím (snad brzkém) článku zjistíte, jak důležitá je vaše spokojenost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 24. září 2017 v 23:11 | Reagovat

Já mám dětskou doktorku tak akorát pro nás.
Paní doktorka už je důchodová. Co si budem povídat, i mě přebírala z porodnice, ale má pochopení.
Pravda, asi je váhavější, ale dokud mám dítko zdravé, není to problém, že?
Na endokrinologii nás dlouho poslat nechtěla, ale nakonec jo, vyšlo to... No, jen se jako máma musím trošku víc starat, no...

2 faun faun | E-mail | Web | 24. září 2017 v 23:22 | Reagovat

[1]: Já mám překvapivě také nejlepší zkušenosti právě se staršími ročníky. Proto mě mrzelo, když se náš doktor ordinace vzdal, ale na druhou stranu to chápu :-) alespoň co se dětí týče.
Mě krátce po přestěhování do Prahy potopila moje nová doktorka, když se s doktorkou od potenciálního zaměstnavatele shodla, že lidé s papíry z psychiatrie v kartě jsou nemocní a neměli by dělat s lidmi- natož s dětmi. To bylo jedno z mála kritérií, podle kterých jsem si další lékařku vybírala :-D budu nešťastná, až budu muset hledat znovu.

3 Reina Sun Reina Sun | Web | 25. září 2017 v 13:04 | Reagovat

Mé bývalé dětské doktorce je tak 200 let! :D Zná mě od miminka, mamku také ošetřovala jako malou..bohužel věk je problém, už končí s ordinací, takže o třetí generaci se postarat nestihne :/
Myslím, že recenze a hodnocení na webech může být pouze orientační, protože není v ničích silách zaručit objektivnost.

4 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 25. září 2017 v 14:20 | Reagovat

Jsou firmy, které na umělém vylepšování reputace firem nebo jednotlivců vydělávají...Tak tomu pak věř :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama