Srpen 2017

První narozeninový

25. srpna 2017 v 22:34 | Faun |  Zuzance
Přesně před rokem mi bylo hodně zle, beruško moje. Byla jsem v nemocnici a injekce, která mi měla pomoct spát, nezabírala. Operační sál byl zamluvený pro nás dvě na druhý den, na osmou. A ty ses projevila typicky žensky. Nechala jsi na sebe dva dny čekat a když jsme se tedy zařídili, rozhodla ses nečekat, až budou chtít doktoři, ale vydat se na svět podle svého uvážení. Za pár hodin, až bude 1:09, tak to bude přesně rok.

Jsem na měkko od rána. Místo toho, abych byla jako vždy ráda, že mám chvilku volné ruce, chodím a mazlím tě. Jsi tak velká. A krásná. Pamatuji si ze starého videa, jaká jsem byla, když mi byly dva roky. A můžu říct, že jsi po mně. Ale ani já nebyla tak nádherná.

Indigové pohádky- Martina Mia Svobodová

24. srpna 2017 v 14:50 | Faun |  Knihovnička
Se kterou knihou se cítíte opět jako dítě? A je vůbec k něčemu dobré, když objevíte pohádkovou knihu, se kterou jako byste cestovali časem do dětství, když okouzlení stejně v naší realitě a současném časoprostoru vyprchá v záplavě starostí a spěchu? Pro mnoho z nás bude asi odpovědí na první otázku Exupéryho Malý princ. Jak nemilovat chlapce objevujícího světy i podstatu vztahů s tou velkou pravdou, že "to nejdůležitější je očím neviditelné"?! A doporučovanou Paní Láryfáry od Betty MacDonald si budu přát k Vánocům.

Kniha, kterou jsem si přála už hodně, opravdu hodně dlouho, mi přišla nedávno poštou. Když jsem ji rozbalovala, říkala jsem jí "Pojď, ty krasavice jedna, ať se tu porozhlédneš", ale dopadlo to jinak, než jsem tehdy čekala. Věděla jsem, že by se Lucince určitě líbila a taky ano, ta úplně zářila, když jí došlo, že budeme koukat na obrázky a číst po večerech tuhle nádheru. A protože vývoj knihy už od financování sleduji přes facebook Puvodni tvorba pro deti, napadlo mě, že pohádková kniha osloví i mě. No, nejen to.

Dobrá tak akorát- Barbora Šťastná

20. srpna 2017 v 8:45 | Faun |  Knihovnička
Začínám asi přicházet na chuť knihám na doporučení. Nejdříve Jsem máma podle fotky na Instagramu, teď malé okýnko v oblíbeném Kreativu s krátkým popiskem, ze kterého koukalo, že by to mohlo být pohodové čtení. Koho zlomyslného by neoslovilo prohlášení, že tak dlouho někdo doufal, že život bude veselejší, nabere grády nebo lepší směr, až se změní spousta věcí, váhou počínaje a zaměstnáním konče, ale on začal už dávno i bez toho?! Pohoda. Pro mě hlavní slovo této knihy.


Jaké to je na mateřské

19. srpna 2017 v 14:15 | Faun |  Plácám si játra
Tak mám od včerejška hlavu jako pátrací balon. Brouka mi nasadil článek, psaný nedbale a spíš mi vyzněl jako štěk. Protože jsem nervóza a snažím se držet v klidu, neodpovídala jsem do komentáře nějakou zbrklost a dala si pro jistotu čas. Do dneška.

Oříšek je už jen to, jak někomu bez dětí, navíc muži, přiblížit, co prožívají ženy (dalo by se končit už v tomto bodě, protože pochopit ženy... Chápete, ne?!) na rodičovské dovolené s dítětem. Jedním, dvěmi, třemi, xyz. Rozumím vašemu zmatení, pánové, když kamarádi otcové popisují život s dětmi jako peklo, očistec a občasné nebe v jednom. Ale celkově myslím, že už jen filmů o rodičích a dětech vzniklo dost. Třeba Martin a Venuše s, pro mě nezapomenutelným, rozhovorem mezi trojnásobnou mámou a dědou: "Občas mám pocit, že jsem s dětmi na pustym ostrově, kam jednou za týden připluje výletní loď. Vystoupí Martin, udělá si pár fotek s domorodcema a zase vodpluje." "A už jsi mu je zkusila hodit na krk?"

První víkend u babičky

17. srpna 2017 v 8:24 | Faun |  Psáno Lucii
Jsou prostě momenty, moje Lucinko, ze kterých jsem měla husí kůži. A občas ji asi ještě budu mít. Budu mít, protože se týkají tebe, tvojí věčně potřeštěné hlavinky a všech nápadů a všelijakých scénářů, které se mohou udát, beze mě. To je pro mě asi to nejhorší.

Ne, že bych babičce nevěřila, to určitě ne. Babička vychovala tatínka a oba strejdy, takže bych se nemusela bát, že by si s tebou neporadila. A navíc si přála holčičku, kterou získala, až když ses narodila ty. Takže přicházela v úvahu možnost, že si uděláte holčičí jízdu s pletením copánků, ovocnými knedlíky s tvarohem a máslem, s oblékáním panenek. Co víc si přát.