Večer v klidu

11. května 2014 v 21:40 | faun |  Plácám si játra
Píšu zase jeden štěk, aby celý Matrixový svět věděl, že "já, Kazisvět 6.- z Boží vůle král", dneska hodlám mít kopyta nahoře a hezky v klidu si číst. Muž mě opustil. Opět. V úterý se vrátí. Snad. Nějak nemám náladu na lidi, nechal mi tu puštěnou televizi s hokejem, banda upocenejch chlapů s pádlem v ruce.


Zjišťuju, proč mám problémy být s velkým množstvím lidí, proč dobrovolně odmítám vlést před Vánocemi do nákupního centra, proč mám hrůzu jet v létě na fesťák (přesto jsem si moc přála letos tuto kratochvíli si užít na Masters Of Rock, ale dítě má tou dobou jiné plány, třeba spaní ve vlastní posteli). Souvisí to s padáním tlaku, mým omdlíváním v autobuse plném lidí, s očkování a plnou čekárnou. A když už jsem se naučila rozpoznat, co se se mnou děje a po odběru krve jsem si v nemocnici preventivně lehla na lavici s batohem pod hlavou, lidi na mě koukali jako na bezďáka, chodili kolem a nikdo se nezajímal. Proto se bojím lidí, v prostorách mi berou vzduch a když už je zle, kdo se zajímá? Navíc letní třídenní srazy matčiny církve na Strahovském stadionu, dusno a pot tisíců lidí všude, kam se podíváš. A ty roky, kdy jsem tohle s panikou musela ukočírovat, ačkoli jsem se při pohledu kolem sebe skoro počůrala hrůzou.

A teď jsem sama doma a koukám na tu zadýchanou skupinku bruslících panáčků. Můj favorizovaný bodyguard přijede zase až za několik dnů, takže nepotřebuju připomínat, že svého chlapa (jako horu) tady teď nemám. Raději si přečíst knížku, oko mi padá na Letopisy Narnie, příjemná klasika, lehce napsaná a srozumitelná. Na rozdíl od lidí, chlapů na ledě. A co nestihnu teď, můžu dohnat zítra. Od osmi do tří máme výpadek proudu, takže žádná televize, počítač, kraviny kolem.... Taky čerpadlo, bojler, plotna, mrazák, mikrovlnka, lednice, teplý kafe... Výhoda krbových kamen, jen si v obchodě koupit chleba a špekáčky a pořádně zatopit, vítat návrat do dětství na táborech. Heč :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama