Svatba jako ze žurnálu

16. května 2014 v 14:07 | faun |  Plácám si játra
No jo, zase začíná sezona. Mám nějakou smůlu, dneska slyším o svatbách už asi potřetí. Dokonce celé vysílání Sama doma, na které čas od času hodím oko, je jeden velký svatební speciál.Ale znáte to, v těch amerických filmech ten jeden den vypadá jako hračka. Třípatrový dort, kapela, altánek na zahradě a stan s hostinou, taneční parket a všichni v oblecích. Asi nejsem romantik, asi jsem líná a nebaví mě stresování předem. Navíc, kolik ta opičárna stojí.

Nevěřícně zírám na obrazovku. Dort potažený zlatem. Na kosmetiku chodit o několik měsíců dříve, aby se ksicht připravil a všechno bylo tip ťop. Ale když to tak někdo chce mít, tak ať. Klidně si domluvte fotografa a dort rok předem a hlavně doufejte, že si to nikdo z vás dvou nerozmyslí. A když už, můžete dodatečně žal zajíst sladkou hroudou a ještě se u toho nechat vyfotit.

Pamatuji si hovory s mámou. Nejdříve jsem jí oznámila, že už nebydlím u tety, ale nastěhovala jsem se k jednomu chlápkovi a je mi dobře. Nazlobila se, že jsem neměla potřebu se jí doprošovat o rady do života. Nevím, spíše by za to měla být ráda, je přece hezké vidět, když si děti umí poradit samy. Pomlčela jsem o faktu, že jsem se s ním znala týden, když jsem si balila věci- tohle fakt vědět nemusí. O několik týdnů později proběhl další telefonát, to už byla v klidu a já jí mohla oznámit, že se budeme někdy výhledově brát. Matku jsem na svatbě nechtěla, ani toho Bohouše, co si vzala. Ona by se soustavně nebavila a byla zaražená jako prd, on by se tvářil stejně zaraženě, jen s tím rozdílem, že on by se nebál mluvit o jejich víře na mojí svatbě s lidmi, které vidí poprvé a naposledy. Je mi jasné, že by čekali lidi na úrovni, když už teda přijdou na svatbu vyloučené "dcery" z církve. A takové lidi neznáme, v jejich vrstvě se moc nepohybujeme. A já chci mít na svatbě lidi, které znám a je mi s nimi dobře.

Máma mi navrhla, abych se domluvila s Bohoušovo dcerou z předchozího manželství, ona se to léto taky chtěla vdávat a tak bychom to vzaly hezky najednou. "Ne, děkuju mami, chci si to udělat po svém." Zbývalo mi vysvětlit, že je vlastně pro jejich dobro, aby na mojí svatbě nebyli. Nemůžu přece říct, že ji tam nechci. Ji. Tu, která se urazila, že jsem nechtěla rady, místo toho, aby se zajímala, jestli je na mě ten muž hodnej, stará se, nebije mě, neomezuje. Co by tam dělala? Třeba se pro změnu urazila, že jsem nechtěla poradit s meníčkem? Pche. Nebo mi zkritizovala výběr hostů?

Zahrála jsem to do autu. "Víš, maminko, vám by se tam nelíbilo. Máme svatbu v hospodě, budou tam samí ožralové a vy byste si tam s nikým asi ani nerozumněli. To bych vám přece nemohla udělat." Ano, naši přátelé jsou v té hospodě jako doma, mohli by si ji někdy na úřadě zapsat jako korespondenční adresu. A já si tam pozvala i několik známých, které jsem znala z obchodu. Jednoho pána s paní, kteří chodili jen občas a on mě pořád zval do divadla "Homeless" myslím že na Vltavské. Že tam hraje. Byl vždy na úrovni, jen bez domova. A ona se zase vyznala ve starožitnostech a umění, říkala, že umí restaurovat a zlatit. A na hostinu přišli oba, jako dar mi přinesli Kámasútru- takový trochu originál bez obrázků, komplet bez obrázků :-D O to vtipněji se to čte.

Moje svatba nebyla jako z amerického filmu. Ani jsem to nechtěla. Jediné, co jsme zařizovali, bylo jenom menu a to bylo vybrané za 5 minut s kuchařkou v hospodě. Já šaty měla svoje, několik let na mě čekaly a ještě jsem neměla příležitost si je obléknout. Byly krátké, černé, černé podvazky a punčochy a oranžové Steelky. A nutit Dana do obleku je blbost. Chtěli jsme to všechno bez starostí, bez přetvářky, jen pohodové posezení s přáteli. Měl triko a kalhoty, těžké boty a na večer mikinu. A i tak to bylo skvělé. Bez dortu, bez profi fotografa, ale někteří svatebčané fotili mobilem. Kousek od hostiny a kytici jsem si sama natrhala z polních kytek.

Pokud chcete perfektní svatbu, rok předem si vyběhávat věci okolo, jen aby jeden den byl dokonalý, kupte si hlavně pohodlné běžecké boty a popřeju vám hodně štěstí. Ale myslete i na to, že ne vždy souvisí dokonalost na natužených vlasech, princeznovských korzetových šatech a květinové výzdobě :-) Je přece hlavní, abyste si to užili. Spolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama