Začátky

15. dubna 2014 v 15:37 | faun |  Plácám si játra
Psát nějak víc o svém dětství je pro mě poněkud těžší, moc si toho nepamatuju. Ale vím skoro přesně, jaká muzika se u nás poslouchala. Pamatuju si starý gramofon a pár LP desek, od každého kousek, nějaká Madonna zamlada, Chicago, Smokie... Jsem asi divná, ale ačkoli jsem v životě poslechla všechno možné, stále se vracím ke staré muzice, víc a víc miluju klasický rock a jeho rytmus, písničky ještě starší než jsem sama.


V dětství si pamatuju i tu éru Dády Patrasové, ale to mě naštěstí rychle přešlo. Svěrák s Uhlířem a Mládek, to jsou takové veselé stálice, které nikdy neomrzí, ale že bych na tom stále ujížděla, to ne. "Když se zamiluje kůň někde v pastvinách", může to být docela sranda, hlavně, když na něm jedete a on prostě prchá. Od koní to bylo kousek k country stylu, ale ani to nemělo dlouhého trvání, vlastně mě nejvíc chytil u srdce rytmus a hlas Johnnyho Cashe. To byla v podstatě muzika, která matce moc nevadila.

Ale protože se rodiče rozvedli a soud mě předal do střídavé péče, jezdila jsem k tátovi občas na víkend. Byl z té staré školy rockerů, ale jeho zpěv byl vždy úděsný. Z těch chvilek jsem ale pochytila všechno potřebné, abych se nakonec zamilovala do rocku, sledovala koncerty KISS, AC/DC (to především Anguse), procházela cédéčka Pink Floydů a Black Sabbath. Matka z toho samozřejmě nebyla nadšená, takže jsem se raději moc neprojevovala, když jsem byla doma. Ale během dojíždění na střední jsem začala díky pubertální frustraci poslouchat drum-bass, grunge a dokonce Mansona, jeho brutální vulgární texty mi v tu dobu pomáhaly vybouřit se cestou domů a doma zvládat roli mília.

A taky je pravda, že po odstěhování jsem se uklidnila, ale rock me mě držel jako klíště. Zaposlouchávala jsem se do Fauna a Eluveitie, zaujali mě i Skyforger z Lotyšska a pak už bylo jednoduché napojit se na vlnu mého milovaného muže. Na Tři Sestry jsem si dodnes pořádně nezvykla, ale začaly se kolem mě motat příjemné melodie od Avantasie, Helloween, Nightwish, HammerFall a spousta dalších. A také se mi povedlo mojí muzikou nakazit lidi v mé bývalé práci, jak jsem už psala, občas jsem si soukromě psala s lidmi z jiných zemí a ti se občas divili, co to slyší. Takže jsem jim dávala seznam českých kapel, které musí slyšet, pokud se jim tohle fakt líbí. Arakain, Kabáti, Divokej Bill, Nohavica, dokonce i Záviš :-D

Takže tahle rubrika vlastně může být takové moje pindání, co mám na jaké kapele ráda, kdyby něco, tak nic :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama