Věci se mění

10. dubna 2014 v 15:12 | faun |  To lidské
Dlouho jsem sem nic nenapsala. Až moc dlouho. Od minulého roku jsem vystřídala dvě zaměstnání v Praze, v podstatě kancelařina a papírování, sezení u počítače a komunikace s obchodními partnery v AJ a NJ, až jsem měla problém po těch hodinách vůbec koupit lístek u řidiče autobusu. Díky časovému posunu jsem dlouhé měsíce do práce jezdila autobusem ve dvě odpoledne a končila po půlnoci, ale protože mi nic nejelo a já neměla kde spát, šéf mi dovolil přespávat ve společenské místnosti na malém úzkém gauči, odkud jsem se zvedala dost zmlácená a snažila se chytit první autobus z Budějovické. Ale nevěřili byste, co se v 5 ráno děje okolo hlavního nádraží a v metru :-) Domů jsem většinou přijela kolem sedmé ráno, padla do postele a ve dvě mě opět čekalo cestování, odvykla jsem si tak pít pivo, dívat se na televizi, vlastně vůbec nějak žít. A proto jsem toho nakonec nechala.

A nejen proto. Od listopadu jsem se rozhodla práci omezit pouze na částečný úvazek a také jsem vypomáhala opět v obchodě, ale jen na několik dní v měsíci. O silvestru jsem měla dokonce odpolední a užila jsem si nájezdy mládeže, kontrolování občanek i nekonečné doplňování piva, také hájení prodejny během odpalování raket a různých svítících kravin. Půl hodiny před zavíračkou (22:30) jsem zoufalá volala muži, že mám zpoždění s úklidem a jsem tu s těma zvířatama sama, nakonec to zachránil on, když si přišel stoupnout ke dveřím, jelikož o pět minut později nebylo po té bandě ani vidu, ani slechu.


"Tak mi řekni, kam si mám stoupnout..."

A v lednu jsem zjistila, že ačkoli jsem muži nedala žádný pořádný dárek k Vánocům, nebudu mu muset dávat nic ani k jeho narozeninám koncem ledna, ani k Valentýnu, ani nepotřebuju dárek na svůj svátek v květnu, k výročí v srpnu i mým narozeninám, protože si tak nějak ten dáreček ponesu- A UŽIJU- několik měsíců sama v sobě. A já si říkala, že tahle blbě mi po ránu dlouho nebylo- no, trvalo to několik měsíců. Ale zjištění, že mi gynekolog ztratil kartu (sestra si nebyla jistá, jestli si ji neodnesl doktor, co je v důchodu, nebo jestli ji náhodou neskartovali), asi nezařadím k těm povedeným momentům. Ale rozhodně k těm povedeným zařadím první ultrazvuk, protože mi to všechno začalo docházet až tam, na tom vtipném křesle. Vypadalo to jako fazolka, sotva postřehnutelné zvenku, maličké několik centimetrů. Brečela jsem tam jako debil a když jsem se konečně uklidnila a sedla si v autobuse na sedadlo, s mírným zděšením jsem zjistila, že naproti přes uličku sedí maminka s malou holčičkou a té malé se moc líbila moje kabelka, takže jsem začala brečet znovu a přestala jsem vlastně až doma, ale to jen proto, že se blbě brečí, jí zmrzlina a pije čaj současně.

první moment kdy nám došlo, že to bude jiné :-)

Ranní nevolnosti se postupně projevovaly během celého dne, takže jsem musela pustit práci ve městě, ale vlastně mi to ani nechybí. Byla jsem v neustálém kontaktu s lidmi na stejném místě jako bylo to moje s tím, že jsme si občas psali i soukromně, takže jsem byla několikrát zhodnocena jako kus a postupně byla pozvána do USA, Švédska, Itálie i Řecka a dalších zemí, ale nikdy jsem neměla potřebu vymenit svého skvělého muže za nějaký pobyt kdesi- navíc jsem se dost často bavila tím, jak blbí ti lidi jsou (jeden Kanaďan mi tvrdil, že Skandinávie je někde mezi USA a Mexikem). A toto mi fakt nebude chybět :-)

V obchodě jsem skončila také, protože jsem díky nervům a větší námaze přišla už jednou o .... to je fuk. Prý se to stává často, že v druhém měsíci ještě málokterá pozná (kromě zpoždění a testu), že se něco děje a potraty jsou v tom období časté. Já chtěla Barušku, takže se jmenovala Bára, pro mě.

Muž byl nadšený. Vždycky vařil, co mi na očích viděl a jakmile se to dozvěděl, začal vyvařovat jako grandhotel, naplnil mrazák základy na omáčky, polívky, zmrzlinama. Začala jsem si říkat o fotky z ultrazvuků, muž je v ruce žmoulal hodiny, potom vždy přišel za mnou a objímal mě, dokud jsem neusnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama