Raději ráno nemít blbé nápady

30. dubna 2014 v 11:58 | faun |  Plácám si játra
Milá Pandorko, píšu znova a musím si zase postěžovat. Proč se mi víc a víc stává, že dostanu debilní nápady hned po ránu, jedinné pozitivní shledávám totiž už jen to, že jsem si dala svoje potřebné kafe s mlíkem půl na půl. Rozhodně shledávám jako blbost hned po ránu se těšit (a stresovat k tomu) na návštěvu mého otce po čtvrtroce a také zájem o dění v Autorském klubu, kam jsem měla chuť se někdy v budoucnu (až nějak konkrétněji pojmu tento blog a začnu snad i nějak víc- žít?) přihlásit. Jsem asi kráva a nevím, jestli se někdy polepším.


Takže k prvnímu bodu: Můj otec dorazí. A dorazí někdy v květnu. A budou mu opět smrdět nohy, které si neumyje ten samý den, bude také kašlat na normální jídlo a tak do sebe bude cpát jen svých 5 piv a vlašák s rohlíkem a bude se opět chovat u nás doma jako nadčlověk, ne jako naše návštěva. A jelikož si pamatuju jeho první reakci na fakt, že jsem těhotná (jeho jediné dítě má první dítě), myslím, že ani jeho návštěva nebude trvat dlouho. S největší pravděpodobností ho vykopnu po několika hodinách s 54 korunama v ruce na autobus s tím, že u sebe doma odmítám poslouchat jeho poučování a shazování mojí osoby kvůli kilům, která jsou v těhotenství normální.

A mě to už nebaví. Nechápu, že jsem nebyla schopná říct dřív, co si myslím, asi ve mě vždy vyhrála ta póza hostitelek, kdy jste slušní a nikoho hned nevyhodíte. Asi jako posledně, bylo po Vánocích a když přijel, oznámil mi, že původní délka návštěvy se prodlužuje ze 2 dnů na 5. Smůla, vědět to dřív, tak si nedomlouvám směnu v práci (od té doby, kdy ví, kde bydlíme, stále hrozí nebezpečí, že se k nám pozve na několikadenní návštěvu, což udělal zatím jednou). Přivezl s sebou vypůjčeným autem deku a polštář, ačkoli u nás ve skříni má trvale schovaný vlastní spacák se spacím trikem. S nelibostí nesl Danovo rozhodnutí, že se kouřit bude už jen v kuchyni, kde se častěji větrá. Nohy si umyl po dvou dnech, ačkoli sám ví, že mu prostě smrdí. Já to vydržela, Dan se druhý den zabarikádoval v hospodě a odmítal jít domů, poslal mi SMS: Přijdu, až tvůj otec vyleze ze sprchy. Protože se známe dost dobře, věděla jsem, že chce, abych ty zprávy četla nahlas a on věděl, že mi to dojde. Otec dělal, že se neurazil, po zbytek návštěvy se tvářil blahosklonně, jako že nám všem odpouští naše provinění. Korunu nasadil i v dialogu před mým odjezdem do práce. prý, jestli nechci tu deku s polštářem, co přivezl. "Děkuju tati, žas na nás myslel, ale ne, nechci. Tuhle skříň totiž mám v plánu zrušit, na její místo postavit menší a hlavně v ní máme tvůj spacák, dva další spacáky, peřinu a několik obyčejných lehkých dek." Nepřekvapil. "Ty je nějak využiješ", a nacpal mi je do ruky. A když jsem přijela z práce pozdějším autobusem, už u nás nebyl, ale vychutnala jsem si telefonát, jak Dan musel pryč, já nebyla doma a on se nudil, tak mi umyl toustovač a mikrovlnku a jak se mi líbí? Cože?!

tehdy jsme spolu ještě vycházeli


A je divný, že toho mám dost? Když se návštěva u mě doma chová jako pán domu? Ne, dost! Vím, že se neovládne a bude se do mě strefovat. Vždyť mi i volá jen proto, aby byl aspoň chvíli na koni. Ještě si do telefonu dělá legraci "Neboj se, možná si i umyju nohy". Stírám ho "Klidně můžeš spát venku na lavičce, pod kuchyňským oknem jednu máme ;-)" A vlastně záleží jen na něm, jak dlouho u nás bude. Poprvé v životě nemám chuť tolerovat jeho věčné pohrdání a ačkoli vím, že se starý pes už nezmění, odmítám mu to už dělat jednoduché. U mě doma ne.

A ten Klub? Myslíte, že mě nějak motivuje stát se členem (a cítiti se rovnocenným členem) po přečtení této debaty pod článkem? Strhnout se taková lavina pod uvedením mého blogu, stydím se až u konečníku a zajdu si do cukrárny pro dort a sním si ho ještě cestou. Je mi nanic. Snad to spraví ještě jedno kafe a toto vypsání se. A neboj se, Pandorko, nemám už sebevražedné sklony, které by se projevily přemáhanou slušností nebo potřebou cpát se tam, kde nemám šanci. Asi mě už nebaví natloukat si nos. A to je dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama