Posedlí hromaděním

28. dubna 2014 v 14:49 | faun |  Plácám si játra
"Já opravdu nechápu, že někdo mohl dát pryč tak parádní věc, vždyť se přece hodí mít doma 350 krabic od pizzy." Uznávám, že některé závislosti jsou ujeté, po skouknutí jednoho dílu (z nudy) na Prima Love Nejšílenější úchylky, uznávám, že hromadění a skladování nepotřebného harampádí je více rozšířené, než pití laku na nehty a šťourání čímkoli ostrým v uších.


Komu z nás se nestalo, že jsme dostali od příbuzných nebo kamarádů tašku s neunošeným oblečením a při přehrabování si neřekli: "Tohle si asi nikam nevezmu, ale na doma..."? Když máte málo úložného prostoru, je větší šance, že při třídění po roce nepotřebné oblečení vyhodíte, když máte místa víc, hrozí vám po deseti letech zjištění, že tu máte dětský sekáč. To já tahle během stěhování věcí od matky (všechno mi přebalila do větších krabic a tak ani věci, které tam byly, nebyly tak docela jenom moje) našla mikiny, které mi schovávala na zahradu (prodali jsme ji 5 let před stěhováním), také jsem z nepochopitelného důvodu podědila sukně, halenky a spodní prádlo, které nosila máma, když jsem byla ještě hodně malá a ona měla ještě normálnější velikost, ale asi potřebovala vyprázdnit skříň a já byla první na ráně. Lepší zpráva, mám pár let čím utírat prach a mýt okna.


(examiner.com)


(simpsons.wikia.com)


V jednom dílu Simpsonových Marge pomohla Kočičí paní, která se ujímala artefaktů, které by nechtělo ani muzeum. Paní byla odeslána do divadla na muzikál Kočky, takže Marge s přáteli měla čas vše naložit na korbu auta a odvést. Paní byla zachráněna, ale Marge propadla tomuto kouzlu také, když si odložila stranou starý záznamník, dávkovač na teplou pěnu, sbírku.... Asi si z toho dělám srandu, ale upřímně, některé věci jsou tak jednoduše osvojitelné, což není na škodu, pokud jste majitelem vetešárny, ale v malém domě nebo bytě jste brzo vyřízení.

Kdo neviděl Slavnosti sněženek, tak se polepší, má na to zbytek dne. Jaromír Hanzlík ve své roli hrál tak trochu ňoumu, nikoho zlého, roztomile potřeštěného a taky smolaře, ať už šlo o výběr ženy nebo naražení sudu. Ale zvlášť zajímavé mi přišlo, co všechno byl schopný na svoji zahradu (ZA PENÍZE!!!) pořídit, ačkoli asi nikdy neunosí pouze levé holiny na obou nohách... Ale nekupte to za tu cenu.


(witche99.tumblr.com)


Myslím, že k někteým závislostem je možné mít sklony a ani tato není tak nepřirozená, vemte si takové křečky... Sakra... Chci říct, že se jedná o poměrně rozšířené hobby a ano, někteří to ženou až do extrémů, kdy není vidět postel, nábytek, okolo hromad vedou pouze cestičky ke dveřím a uznávám, že s tímto handycapem si asi nikdy nikoho normálního nenajdete, pokud se právě nebude jednat o sběratele nebo někoho stejně ulítlého. Ale koukněte do svojí skříně, jestli tam nemáte nějaké přebytečné poklady. :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. dubna 2014 v 15:16 | Reagovat

To já mám úplně opačnou úchylku. Miluju třídění věcí a vyhazování nepotřebného a už jsem pomalu zoufalá z toho, že nemám doma co třídit, protože už jsem skoro všechno vyhodila a krom nejzákladnějšího vybavení a knížek nemám nic k protřídění :D

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 15:45 | Reagovat

Hele...to mi připomíná mě :D

3 faun faun | Web | 28. dubna 2014 v 16:33 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama