Nightwish

15. dubna 2014 v 16:24 | faun |  Plácám si játra
S úsměvem musím přiznat, že k téhle kapele jsem se dostala díky kamarádce (stejně, jako v případě Mansona), přišla za mnou s tím, že našla na netu skvělou kapelu a mě to... nechytlo.


A mě asi po hodinovém brouzdání a poslouchání klipů došlo proč. Bylo to jako spousta ostatních, nic zvláštního, ačkoli klávesista byl takový, řekněme *blushing* můj typ, basák to táhnul a držel se zuby nehty, bubeník jel jako cvok a někdo to tam stejně slušně posrával. Ta zpěvačka byla děsná, jel mi zrovna nějakej živák, na studiovém albu se to ještě dalo, ačkoli nic extra z čeho bych si sedla na prdel a postavily se mi vlasy. A přesně o tu hodinu později jsem se doklikala na jiný živák, byl excelentní a já si konečně řekla "Jo, ty vole, já věděla, že to bude skvělý." A zjistila jsem, že tam není to tintítko (jmenovala se Anett) a je tam krásná ženská s hlasem jako zvon a ačkoli jede head-banging jako divá, stejně nemá s hlasem takové problémy, jako ta -prý- učitelka zpěvu, zpívala hezky čistě, energicky a v Tarjině podání byla každá písnička jedinečná, vnesla tam operu a to opravdu nemá každá kapela. Navíc její práce s hlasem, tleskám.

O to víc mě naštvalo, když jsem se dočetla, že Tarja byla ex-zpěvačkou a ten živák, co mi poprvé ukázal tuhle kapelu ve světle, které mě oslovilo, byl poslední (The End of Era) a koncertují už jen s (podle mě) chabou náhražkou, což je posouvá někam jinam. Do průměru.


Anette/ Tarja
(zdroj: sodahead.com)


Tarja se vydala na sólovou dráhu a doufám, že se daří, kapela se vydala jinam a taky doufám, že se daří, ačkoli musím s lítostí říct, že u alba Imagenaerum jsem našla asi jen 2, 3 hity (Taikatalvi, Storytime, I Want my tears back now /ačkoli videoklip Storytime byl obdivuhodně dobrý/), jinak jako by jim docházel dech a nápad. Nejspokojenější bych byla, kdyby se vše vyřešilo a dali hlavy dohromady, případně dohromady celou kapelu. Tarja místo toho vyplodila nové CD a Nightwish vyměnili Anetu za jinou, s kterou jsem, bohužel, slyšela jen jeden song (ale ano, dobrý, lepší než předtím), ale na ten nářez na úplném začátku nemá :-)


(zdroj rockovedrose.gr)

Takže můžu doporučit všechna CD s Tarjou a mrzí mě, že všichni znají hlavně Phantom of the opera, I Wish I Had An Angel, přitom Nemo nebo např. Saying the dreamer je také na dost dobré úrovni, užívám si i neanglické texty a také instrumentálky, ale to nebere každého ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama