Marilyn Manson

24. dubna 2014 v 16:05 | faun |  Plácám si játra
Předem bych měla napsat varování: Ne vše, co si kde přečtete, je fakt ;-) Jako já asi před týdnem na jednom zdejším blogu, slečna si tam hodila youtubový odkaz na Tainted love a v komentářové debatě prohlásila, že nezná žádný song, který by napsal sám. To asi znamená, že zná jenom Tainted love a možná Sweet dreams, což zná asi každý (ano, vím, že tyto songy jsou převzaté!). Pokud vám tedy mohu poradit, vykašlete se na názory ostatních, zahrabejte se během nemoci v posteli s Brianovou knihou a zvysoka serte na to, co vám kdo nakecá ;-)


Alice Cooper a Marilyn Manson, moji oblíbenci.... jeden trochu ex, ale Alice je stále :-P :-D


Budu se opakovat jako u Nightwish, ale kamarádka mi pouštěla z mobilu právě Sweet dreams. Potom zkusila This is the new shit a thema z Resident evil. No, přišlo mi to nemastné a neslané, řekněme, že každý interpret je specifický a potřebuju čas na to, abych přivykla jeho osobitému stylu. A v tom mi pomohlo album Holy Wood a hity jako The Love Song, The Fight Song, Nobodies, The Dead Song, Lamb of God, Burning Flag a zvlášť osobně jsem brala King Kill 33 (doporučuju kouknout, jako ostatně vždy, do Diskografie, troufám si tvrdit, že zrovna Mansona je lepší si přeložit) a vztahovala to na svojí matku (ano, je to trochu nenávistné, ale když to ze sebe všchno dostanete, dokážete snášet všechno s větším klidem).

Nutno přečíst!!!

A tak jsem si sehnala ostatní alba, některé mi sedlo víc, jiné míň, třeba zrovna z Antichrist Superstar mě vzaly jen 2 songy: Angel with the scabbed wings a titulní Antichrist Superstar. A následovaly návaly jakési... euforie s cédéčky Mechanical Animals, The Golden age... a Eat me, drink me, která jsem si vychutnávala během čtení knihy DLOUHÁ TRNITÁ CESTA Z PEKLA, kde to je hezky všechno od začátku, od dětství Briana Warnera, přes skandální odhalení jeho dědečka, poznamenání z církevní školy a tedy i jeho znechucení vším pobožným, jako ostatně důvod, proč zrovna Marilyn a proč Manson, seznámení s LaVeyem a pak vše, co patří k požitkářskému životu: sex, drogy a Rock´n´Roll. A hlavně chci vyzdvihnout začátky kapely a první CDčka, hlavně Portrait Of An American Family a pobaví vás story o písničce Lunchbox, která byla reakcí na tehdejší názor, že boxy na svačinu v dětech probouzejí násilné sklony- ta písnička je skvělá! A Cake and Sodomy jako reakce na mánii nafukovacích pannen. A rozlučkový "song" Fuck Frankie :-D sakra, to je ujetý. Pokud se nebojíte experimentovat, poslechněte si Dancing with Antichrist.

Takže je dost možné, že tento článek bude číst někdo, kdo mě v komentu setře s rádoby poučením, že jsem kráva, ale pokud jste si tu knihu nepřečetli a peskujete mě, držte laskavě prsty na uzdě a raději pomlčte. Pomlčte o fámě, že má vyoperovaná žebra, aby si ho mohl sám kouřit... třeba ;-) Ano, je perverzní, ponižuje, odhaluje a znevažuje... no a co? :-)
Pokud si tedy troufáte, má letos 12. 8. koncert v Lucerně, doporučuju koupit lístky včas, předloni prý bylo našlapáno a Lucerna se nedá přifouknout.

(zdroje obrázků FB/MarilynManson)

Mansona mám ráda a vlastně na tu dobu, kdy jsem ho vydržela poslouchat celé dny, vzpomínám s úsměvem. Dost mi to pomohlo a to je hlavní. Teď ale uklidňování nepotřebuju, nepotřebuju odplavovat energii, spíš bych zvýšila přísun, takže ani nemám tak moc potřebu poslouchat všechno s tou... averzí, nenávistí. Proto teď u mě vede Alice Cooper :-) ale když koncertují spolu, je to také dobré.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | 8. června 2015 v 21:04 | Reagovat

Wow :) máš to moc hezky napsané ! líbí se mi to ! :) Mansona mám rád , líbí se mi jeho tvorby..je to skvělý umělec:))

2 faun faun | Web | 16. června 2015 v 14:58 | Reagovat

[1]: Skvělý rozhodně je :-) děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama