Je to na hovno

28. dubna 2014 v 19:59 | faun |  Plácám si játra
Když jsem ještě pracovala v obchodě, jezdil k nám jeden takový podivín na kole, vzal si lahev vína, někdy dvě, a ak jídlu maximálně jen instantní polívku. Divné by to nebylo, pokud by nepřijel během dne i čtyřikrát, jen to víno bylo stálé. Chodila tam taky ta jeho, taková milá křehká paní s kočárkem s tehdy ročním chlapečkem. Po čase se odstěhovala a tak zůstal sám, zjistila jsem, že je to truhlář a cítí se být spíše umělcem, tak přestal přijímat objednávky a vlastně se na všechno vykašlal.



Jednou mi tak pofňukával (ten den to byla druhá návštěva), že je blbý bejt alkoholik, že by měl jít na léčení a ani neví, jestli to má smysl. Napsala jsem mu na papír "Requiem za sen" a aby si ho našel a podíval se. Že je to sice o drogách, ale chlastání taky není zrovna rozdílnější v následcích (no, jste možná ještě pochcaní, ale nic víc). Přišel zpět po několika dnech, řekl, že to viděl. Že tak trochu doufal, že uvidí aspoň chvilku něco hezkého a že aspoň jedna dějová linka dopadne dobře, ale je to na hovno. Je to sice drsné, ale ani tak mu to nepomohlo, aby na jediný den změnil zvyky.

Potkala jsem ho nedávno na první letošní grilovačce, naše společná známá u něho mívala objednávky a i teď jsou spolu v kontaktu. Opět fňukal, že ta jeho se s ním před dvěma dny po telefonu rozešla, odstěhovala se k Brnu i s dítětem. Ale že ji zná, že ona to nevydrží a zase přileze, přesto nám povídal, že od desátého mu začíná léčení, do té doby bude dál pít, ačkoli tomu pití dost obětoval- rodinu, elektrárka mu vypla doma proud, tak se nastěhoval do garáže k matce, začal rozprodávat stroje za směšnou cenu jen pro láhev a celý dům nabízí za půl milionu i s pozemkem. Je to zlé, když se pití stane nemocí.

A jak to dopadlo? Ona mu opravdu zavolala, protože hodná matka se snaží nebrat dítěti tátu, ačkoli je nefunkční a on se na léčení vysral. Bydlí dál s matkou a údajně se udobřil v bývalé práci, kam už neměl v plánu se vrátit, ale odešel tahle už několikrát, takže ani sám šéf nepočítá s tím, že by tento pracovní vztah vydržel zvlášť dlouho. Dál rozprodává svůj majetek v podstatě zadarmo a do svého domu se už vrátit prý ani nechce, ale žití u mámy ho nudí, asi půjde spát na strom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrtvolka XÍ Mrtvolka XÍ | Web | 28. dubna 2014 v 20:26 | Reagovat

Když nepomůže Requiem za sen tak už nic. Jen by mě zajímalo proč začal s chlastem, protože si nikdo ze dne na den neřekne, že bude alkoholikem.

2 faun faun | Web | 28. dubna 2014 v 20:34 | Reagovat

Svaluje to na blbou konstalaci hvězd při narození... spíš docházím k závěru, že v těch hvězdách stálo, že bude vůl ;-) ale orat by se s ním nedalo.... neudělá rovnou brázdu :-D

3 Mrtvolka XÍ Mrtvolka XÍ | Web | 28. dubna 2014 v 20:43 | Reagovat

Bez rovný brázdy to nejde i když je to vůl prosycený vínem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama