Jak se věci mění

29. dubna 2014 v 13:47 | faun |  Plácám si játra
Po dlouhé době jsem třídila věci na svém profilu FB, dostaly se mi pod ruku (pod myš) dvě poznámky, které jsem sesmolila s asi 4letým odstupem na stejné téma: 25 Postřehů. Je takové zvláštní vidět, jak věci vidí puberťák a jak šťastně vdaná, jak celkově všechno před mým odstěhováním od mámy bylo plné frustrace, zloby, nechuti.26.červen 2009 (tj. konec třeťáku)

1. Jmenuji se Jana, ale pokud bych se narodila jako kluk, byla bych Matěj, Martin nebo Tomáš. Když si mamka myslí, že mě nazlobí, volá na mě Honzo, ale mě je to celkem jedno, slyším na všechno možné i nemožné:-) Jana údajně znamená: Bůh projevil přízeň, ale osobně si myslím, že jsem vyjímka, která potvrzuje pravidlo, ale aspoň není nuda a je pořád co řešit.
2. Na své dětství se nijak zvlášť nepamatuji, ale jedno z mála, co mi v hlavě zbylo, jsou procházky, na které jsme chodili do lesa či jinam. Táta ze mě chtěl mít princeznu a tak mě navlíkali do bílých punčošek a růžové sukně.... no, nevydrželo to dlouho čisté :-) prostě zvyk, který mi vydržel do dneška... baví mě skákat v loužích a chodit přes bláto:-D a táta byl po 2 minutách venku na mrtvici.
3. Vadí vám váš sourozenec? Vždycky jsem chtěla bráchu. A že být jedináčkem je lepší? Víte, jaká je nevýhoda jedináčků? Rodiče (no, maminka) vás nikam nechtějí pustit a když už, tak volají každý večer, jestli ještě žijete a dýcháte... Jako tehdy na lyžáku.... To bylo každou chvíli: Jani, mě tady tak chybíš... a jednou večer nezavolala a ráno jsem měla smsku: Promiň, měla jsem moc práce a úplně jsem na tebe zapomněla, snad žiješ a nemáš nic zlomené, zavolám večer, máma:-D
4. Jsem prostě Havierová:-D to je pohroma sama o sobě... Jsem ve spoustě věcí po mámě, ale jestli budu v pubertě tak dlouho jako ona, tak to teda dlouho žít nebudu... má ji dodnes;-)
5. Když jsme malovali, chytla jsem (konečně) neštovice (to mi bylo 18). A po návratu ze špitálu nebylo žádné: jani, lehni si, vybal si... ale vrazili mi váleček do ruky a postavili ke zdi se slovy: Ty ses teď flákala, tak uděláš druhou vrstvu...:-D a já jela jak blázen a potom jsem s otčímem tahala nábytek, bo prej " utáhneš víc než máma a ta je pořád unavená":-)
6. Ovlivnilo mě pár lidí, nejvíc moje babička, protože se ke mě chovala jinak než ostatní, nechválila mě za každou blbost, ale to mě přimělo práci pokaždé dotáhnout do konce a dát si záležet... a to mi dalo hodně, přestože jsem byla ještě malý harant a ona odešla, když mi bylo 13 (3.10.2003). Nezapomenu na ni, to se prostě nedá a tři roky ve společném bytě byly jedny z těch nejlepších.
7. Lidi mě rozesmívají svojí hloupostí a povrchností. Někdy nevím, jestli se smát nebo brečet, ale smích přesto vyhrává, protože se směju (a vysmívám) docela ráda... nejvíc mě dostane, když mi někdo vnucuje svoje mínění, že mě má přečtenou, že ví, co si myslím a co udělám... a mě rozesměje, jak mi nevidí do hlavy a nenechá si vysvětlit můj názor a bezhlavě trvá na svém, protože si je tak nehorázně jistej.. ha, vy tupci, jste tak ubozí, protože nechápete...nevíte nic...každý se mění a já nemůžu být stejná jako před lety, furt se něco děje a zastavit se je moc velkej luxus... kdybych přestala na sobě makat, tak se za a. zblázním, protože mám potřebu se měnit, a za b. se budu cítit jako primitiv, protože prostě MUSÍM nad něčím přemýšlet a vypnout mi dělá velké problémy.
8. Moje město... no, město... ano, díky romské populaci jsme město :-) vyložte si to jak chcete, ale nejspíš vám cvakne;-) Nemám to tady ráda... snad dříve to bylo fajn, ale teď se tu cítím jako cizinec...jezdím se domů vyspat a o víkendu je dost práce... a lidé jsou jiní a já jsem znechucená a nechce se mi přizpůsobovat se jim.. bylo by to na dlouho, snad jindy a jinde.
9. Mamka se rozvedla, když mi bylo 5 a v mých 8 se znovu vdala, dříve to bylo fajn, ale přestalo to a tak uznávám, že jsme si s otčímem do oka nějak zvlášť nepadli a o lásku na první pohled se nejedná.
10. Jsem dost náladová a to dost ovlivňuje poslech hudby, výběr filmů, moje jednání s lidmi....
11. Nerada něco hraju, ale stejně se nemůžu někdy zbavit svojí role, kterou ode mě lidi čekají... a já potom šílím a jsem zaražená a mlčím, abych nepustila z pusy něco, čeho bych mohla dost dobře litovat, protože vím, že se to stává dost často každému.
12. Přátel nemám moc, jen několik... osobně jsem názoru, že je lepší jeden dobrý přítel, než 100 známých... je nás několik, ale o to víc mi na nich záleží a chci být u nich, když mi to dovolí a můžu podržet, když potřebují. Já se v jejich přítomnosti můžu uklidnit a zvolnit tempo... nemám potom snahu nic hrát, protože vím, že by mě jednoduše prokoukli... I když lhát umím dobře:-)ale oni přece moc dobře vědí sami.
13. Nebaví mě móda.. prostě nosím to, v čem je mi dobře. takže kalhoty aspoň o číslo větší, starý vytahaný triko a ještě kdyby bylo tmavý nebo čený:-) však někteří víte, co mám nejraději, protože to nosím do úplnýho rozpadu;-)
14. Jakákoli moje práce musí mít pro mě smysl, jinak ji odfláknu, protože nesnáším zbytečnou práci a zbytečné plýtvání energie.
15. Nepodlízám... proč bych měla někomu líst do konečníku? nevim....aspoň jeden jedinej logickej důvod... nemám to prostě zapotřebí.
16. Jsem směs úchylek a ironie, baví mě se dívat kolem a dívat se jinak... víte, jak se zasmějete nejvíc? myslete, vzpomínejte, zkuste si věci představit... domyslete si konec...a teď to zparodujte... někde odbočte.. a konec bude jiný a dost často veselý... a nasmějete se víc, přestože sami stojíte na zastávce autobusu a čekáte na spoj;-)
17. Mám ráda legraci, ale ne za každou cenu, smání se laciným vtipům nepatří k mým oblíbeným činnostem. Když už se smát, tak ne proto, že se to ode mě čeká, ale pro moje pobavení.
18. :-D Nerada dělám školní práce. Slohy mám pokaždé moc dobré, když je dobré téma a jde o úvahu nebo fejeton, tak jsem v sedmém nebi, ale ročníkovka byla úděsná... kdybych teď neseděla nad čtvrtou verzí, tak by to bylo taky o něčem jiném... Ale je to suchá práce.. samé pojmy, které jsou max. v závorce vysvětlené, ale jinak je to jen teorie a nic to normálnímu člověku neříká. Taková práce pro mě nemá význam, dělám ji jen proto, aby byla učitelka spokojená... i když ona je spokojenost a spokojenost :-/
19. Když něco dělám, mám v hlavě písničku, melodii, sloku, slova... teď se učím poslouchat ticho, zvykám si na něho, protože mě dříve dost znervozňovalo... zvykám si i na tmu... když je tma, nerozsvěcuju a chodím po bytě ve tmě a max. si svítím mobilem :-D ale i bez něho pokaždé trefím, kam jsem chtěla.
20. Romantiku a happy-endy přeju všem, všem přeju to dobré... ať jsou šťastní, já ale na romantiku zrovna nejsem, dříve možná, ale to jednoho krásného rána skončilo a já se musela sebrat a začínat znovu, pokračovat v mojí cestě a na romantiku už nevěřím, tak mi nic takového přát nemusíte;-)
21. Nejsem pro zařazování do skupin, ať je každý sám sebou a ať nechce "být" někým podle nějakých pravidel, aby byl cool a ostatní si ho proto vážili... sama se charakterizovat neumím, jediný možný popis by byl gothic s občasnými sklony k emu, ale i tak vám to o mě moc neřekne ;-)
22. Kdybych vyrůstala u táty, poslouchala bych jenom punk, měla bych několik tetování, náušnic, obarvené vlasy a možná i rozpíchané žíly. Ale je fakt, že můj táta je zlatíčko, prostě... táta je jenom jeden a i přes to, že je kuřák a je o půl hlavy menší než já, je prostě můůůj:-D Prostě nevyměním!
23. To, že jsem pes si můžete vyložit taky po svém, zvládnete to sami a kdyžtak se zasměju, když vás překvapím.
24. Jsem závislá na sladkostech:-) to fakt mám dost přemlouvání se, abych odolala. Takže čokoláda, koláč... prostě dobroty všeho druhu, schovejte se přede mnou:-)
25. :-D Někdy mám dost revoluční nálady:-DRe: 25 Postřehů 14. prosinec 20131. Jsem ve Středozemi, dostala jsem se sem vlastně náhodou a ze začátku jsem to brala jako náhodu dost nešťastnou. Ale znáte, jak se to stává... Nejdříve všechno bereme jako tragédii a po čase zjistíme, že se to muselo stát, abychom se něco naučili, někam se dostali, někoho potkali a zůstali s ním nebo se jen střetli a odešli :) A ačkoli mě po rozchodu začalo horší období, bylo vlastně dobré :) Teta a její rodina je asi jedinná část mojí rodiny, za kterou se nemusím stydět a červenat a až tady jsem se docela uklidnila.
2. Lidská blbost mě dojímá stále, ačkoli jsem se přestěhovala sem. Ale nerada bych se o tom rozkecávala víc ;) Nemá cenu plýtvat energií na popisu podrobností, takže řeknu, že po přestěhování sem se moje vnímání blbosti, malichernosti, předvádění a dalších neřestí v soužití.... rozšířilo. Nějak to tady má monstrózní rozměry. Ale aspoň je čemu se smát ;)
3.Bydlíme ve starém domě se starým psem- jezevčíkem. Je věkem důchodce a bydlí s důchodcem. Mám takový pocit, že přebýrá důchodcovské móresy, v létě během grilování nám krade maso z talíře a pak skuhrá, když to z něho leze ven- bylo to naložené v chilli.A když k nám přijde na návštěvu, ukradne nám bramboru a jde si ji zpracovat ven.... jo, Bob je prase ;)
4. Jak jsem už říkala v jedničce, mívala jsem taky blbé období. Je pravda, že dost mi pomohla asistence a díky mojí naštvanosti na všechny a hlavně sebe, měla jsem dost energie a tak i fyzicky náročnější trasy jsem zvládla v rekordním čase a dokázala jsem kličkovat s vozejkem v poklusu. Hlavně mě štvalo, že jsem nechtěla být sama, ačkoli se nepovažuju za sexbombu, vím, že chlapi po mě koukali a nechápu, proč se pokaždé jenom koukali nebo se usmáli. To fakt čekali, že já budu ta, co za nima přiběhne a pozve je na kafe? Ale je to nakonec dobře, vzala jsem si toho, který mě pozval ;)
5. V minulých postřezích jsem psala, že nejsem na romantiku. Došlo mi, jak naštvaná jsem byla a taky to, jak dobře mi je teď. Baví mě společný čas, třeba i mlčet nebo se jen tak vedle sebe dívat na film, nebo mít hlavu na jeho rameni a když se nemůžu uklidnit a usnout, na chvilku zavřít oči a poslouchat tlukot jeho srdce.
6. Už se ani nijak necharakterizuju, prostě jsem člověk, živá, relativně zdravá :D pesimista, introvert, melancholik :D nemám ráda nakupování a bojím se výšek a vody. Neumím jezdit na kole, ale umím trochu na koni :D a stejně raději chodím pěšky nebo na našem traktůrku.
7. Ano, máme malotraktor.... zelený. Jeli jsme si pro něho až k Olomouci do jedné vesnice. Když jsem to viděla poprvé, začala jsem se smát, protože to bylo takové..... děsivé. Pak jsem začala brečet, protože mi došlo, že si to kupujeme :D a tahle mašinka je skvělá, uveze dost dřeva a baví mě i v praktických věcech :) třeba když jedeme na třešně nebo švestky, Dan mi zastaví pod větví a já rovnou z kapoty češu do krabice :D8. Ano, je pravda, že jednou mě naštval jeden člověk. Ne.... urazil, to je lepší. Řekl, že jsem osobnostně nevyzrálá, když nechci mít svatbu a ani děti. Musím říct, že jsme byli na střední, takže věkem v kategorii, kdy vám je tohle dost jedno, ještě doznívá puberta (mě tou dobou začínala, konečně) a tak jsem nebyla na stejné vlně jako on. Ačkoli na střední, měl založené důchodové připojištění, měl vysněnou ideální ženu a věděl přesně, kolik dětí chce mít.... A ano, nechtěla jsem se vdávat, byla jsem totiž panna, lidičkové, takže absolutně nechápu, proč bych měla být při absenci sebevědomí a přítele hned považována za nedospělou a nevyrovnanou. Lepší snad je, že až najdu toho jednoho, pravého, budu si umět představit (a možná i ráda), jaké by to bylo být máma s ním. A to se mi vyplnilo. Mě ano ;)
9. Stále neumím vařit. Ale donutil mě k tomu, jednou. Ale je pravda, že prostě ví, jak na mě, jak mě dostrkat k něčemu a jak mě namotivovat. Nejdříve jsem vzteky bodala nožem do prkýnka, až se skoro ohnul. Ale pak jsem si řekla: Jen počkej, já ti nakopu pr*el. a udělala jsem ta nejlepší játra s rýží, jaká jsem kdy měla :D dokonce ani nic špatně nenašel ;)
10. Pořád miluju sladké :) Ačkoli svátky neslavíme a nikdy nám nic neříkaly, trénujeme se, jsme ochotni je mít potom pro naše děti, takže máme generálky :D Dan peče a výborně, já dělám nepečené cukroví, protože se dost bojím trouby, tahle to zaručeně nespálím :D
11. Až tady jsem se naučila nosit tepláky venku a dokonce jsem to dotáhla na vyšší level... Nosím monterky :D A moc mě to baví. Jsem ráda, když mě vezme s sebou do lesa a děláme tam oba jako mezci. Mám ráda to ticho, zpěv ptáků, vítr v korunách, občas skuhrání motorovky :D A mám ráda, když cítím každé deko dřeva v ruce.
12. Poslouchám různou muziku, na rozdíl od muže nejsem jenom v jednom proudu. Nikdy jsem neposlouchala jenom metal, jenom grunge, jenom gothic, jenom alternative. Jsem schopná během změn nálad poslechnout během jednoho dne zvládnout několik cédéček a každé jiný žánr. A ačkoli mám nejraději reálnou hudbu, tedy ne elektronickou, baví mě třeba právě IAMX s elekrtikou a skvělými texty.
13. Kašlu na to, co je moderní. Já jsem já, nosím svoje oranžové Steelky a je mi mezi sedacíma svalama, že letí ty hnuný gumový boty s dírama. Pokud každý, kdo je nemá, je neandrtálec, tak se hrdě hlásím k první neandrtálce na světě ;)
14. Nerozumím ženským. Nedokážu vnímat spektrum barev a pojmenovat jednotlivé odstíny, nehodlám na sebe patlat kilo make-upu každé ráno a lést z postele kvůli tomu o hodinu dřív. Ne, já ráda spím a také nevím, jaký je rozdíl mezi lososovou a oranžovou barvou. A ano, nesnáším nakupování :D hlavně když na něho nemám ;)
15. Po operaci střev mi jinak funguje zažívání, vlastně s tím už nějak umím fungovat, ačkoli čas od času mi tělo řekne, že jsem něco neodhadla nebo přehnala. Díky této zkušenosti ale vím, že je mnohem lepší některé tělesné pochody nedržet a raději je provést a neřešit, jestli nahlas nebo potichu :D Vy jste jako dítě na ambulanci kvůli zaraženým prdům nebyli ;)
16. Miluju koláče a ovoce, a taky zeleninu a maso, ráda mám ryby a drůbež. Jídlo mě začalo bavit pořádně až teď, když jsme spolu a on vaří. A ačkoli nemá rád, když mu někdo kouká přes rameno, jsme spolu rádi i v kuchyni. Já dělám pomocné práce, čistím zeleninu a odmývám nádobí, on se stará o maso.... A dělá si všechno sám, žádné podělaný masox nebo bujon.
17. :-) Potkali jsme se před 2 roky a začali jsme spolu bydlet dost rychle. A vlastně to všechno zavinila krbová kamna, jako panelákové dítě jsem byla nadšená, že může mít oheň i v pokoji, takže jsem za ním potom přijela kvůli slibu rozehřátých kamen ;) :) A díváme se do nich spolu pořád :)
18. Mám ráda muže pracovité, s fantazií a bez potřeby hrát nějaké hry s egem. A nemám ráda, když jsou jenom vzorňáci, andílci, zlatíčka nebo jak chcete. Dost mě naštval, když schodil bradku, se kterou jsem ho poznala a bez které jsem ho viděla jenom na fotkách s bývalou... vypadal jako debil ještě s krátkýma vlasama, aspoň že teď je má delší :) Ráda si s nima hraju, cítím je mezi prsty a rozčesávám, když je má zacuchané.
19. Nemám ráda silné kecy. Lidi s přehnaně velkým egem mívám chuť poslat do háje.
20. Baví mě víc a víc dělat kraviny :D třeba si jako svatební (jednodenní) cestu vymyslet projížďku na šlapadle po Vltavě. Nebo společná procházka po Botanické zahradě jen proto, abychom věděli, jak budou naše kytky vypadat za 50 let, kdy už budeme pod jinýma kytkama :D
21. Nikdy mě nebavily světové války, nebavila mě jména okolo Hitlera, Bylo mi jedno, když dávali v televizi válečný film a natož dokument. Díváme se na ně spolu a je to fajn :) Dana zajímá lidská blbost a ano, obě světové války byly o blbosti, více ta druhá, protože se do toho zamotal "národ árijců".
22. Dokážu slušně přejít útoky na moji osobu, ale při pokusech ponížit mého muže mívám potřebu zbušit dotyčného/dotyčnou do kulaté krychličky/hranaté kuličky.
23. Tolik mi bylo letos let, docela propadám pesimismu. Přidejte k tomu 2 roky a máme asi jednu třetinu života. Sakra.... Lepší třetinu? :D Dan má narozeniny o několik měsíců po mě, takže se vlastně pololetně stresujeme kvůli věku :D jednou on, jednou já.
24. Můj otec není zase takové zlatíčko :D Vlastně nevím, jestli se někdy na choval jako otec, ale to je fuk :) jsem jaká jsem a každý tak nějak....je :)
25. Jsem nejšťastnější ženská pod sluncem, našla jsem svoji polovinu a ani jsem ji nemusela hledat :) stačilo jen mít otevřené oči a žertovat :) pošťuchovali jsme se a bylo to milé :) Jen mě trochu mrzí, že já jsem ten andílek a on za mě dělá všechnu špinavou práci :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama