Avantasia a ti druzí

25. dubna 2014 v 22:48 | faun |  Plácám si játra
Všechno to začalo náhodou krátce po mém nastěhování k muži a během práce v Bontonlandu na Václavském náměstí. Oslavili jsme spolu první Vánoce a jako dárek jsme v práci dostali poukázku na cokoli. S hrnečkem DOORS v ruce jsem koukala na trička, tento regál mě vždy moc lákal. Váhala jsem mezi Sirenií a Eluveitie, ale když jsem uviděla Avantasii, vzpomněla jsem si, že mi o ní někdy Dan něco říkal, takže jsem se na sebe vykašlala a vzala dárek jemu. Má ho dodnes.Avantasie Tobiase Sammeta vznikla sloučením slov Avalon a Fantasie, takže se jedná o království fantasie, kde je vše možné a celé toto uskupení je lepší považovat spíše za projekt, ne nic přesně vyhraněného (můžete vyhranit fantasii?). Hraje zde v podstatě polovina kapely Edguy, se kterou Tobias stále zpívá a skládá, Avantasii obohatil o tým lidí, kteří kromě svojí dráhy zde hostují a jsou tedy příjemným hlasovým obohacením.


(někteří: Tobias Sammet, Bob Catley, dále Amanda Somerville, černá bunda Michael Kiske, bíllé triko Oliver Hartmann)


Tobiase si vážím za veškerou dřinu, kterou do tohoto projektu vložil. Ono napsat dvě rockové opery a pár dalších alb a ještě k tomu si psát "svoje" pro Edguy (kteří mají nové CD!), nekopírovat nikoho a přitom mít takový cit pro melodii a rytmus, všechno podrobně rozepsat pro x nástrojů... chápu, že mu potom rychleji začnou vypadávat vlasy :-D. Ale poslechněte si The Scarecrow, to je úžasně už od prvních tónů včetně té mezihry ke konci, kde exceluje výborný Sascha Paeth v kytarovém sólu s bicími. Nebo další úžasně melodický kousek The Farewell z alba Metal Opera part I., společně se songy jako Breaking Away, Avantasia, Inside (zpívá také Bob Catley, ačkoli metal není zrovna jeho parketa), Sign Of The Cross, The Tower.


(Amanda Somerville, Bob Catley)(Amanda Somerville, Sascha Paeth)


Alice Cooper: Vždycky jsem měla moc ráda jeho staré kousky jako Bed of Nails, Hey Stoopid, Poison. A jeho role v Avantasii mě také potěšila, navíc jsou ty písně dostatečně specifické, takže je pozná i laik :-D Death Is Just A Feeling a Toy Master je jako z pohádky, lehce jakoby steampunkové s drsným textem, který ten strýček Alice s děsivým úšklebkem říká malým dětem a navádí je k zlému.


(foto ze show Rock Meets Classic jako společná fotka Alice Cooper, Amandy Somerville a vlevo Českého Symfonického Orchestru Praha) :-)


Tobias Sammet: Vím, že Michaela Kiske obdivoval už jako malý kluk, když poslouchal Helloween (pak Gamma Ray) a když se pustil do tohoto projektu, byl poctěn, když Michael souhlasil se spoluprácí, hlavně kvůli zapřísáhnutí, že už nebude dělat speed-metal. Řekněme, že ty party co zpívá teď, nejsou až tak nenáročné. Oba jsou skvělí a jelikož i Michael má to svoje, není vždy na všech koncertech. Budete-li koukat (což doporučuju) na živák The Flying Opera, zjistíte, že tam Michael není, zaskakuje za něho stejně dobře Jorn Lande, který když v live verzi Scarecrow (druhý song koncertu) zařve, stojí mi skoro všechno. Má snad nejuniverzálnější hlas vůbec.(Jorn Lande, Amanda)Amanda Somerville: Krásná dáma s širokým úsměvem, bohužel její tělo zadržuje vodu, takže zdá- li se vám, že v klipu k písni If I Had A Wish (kterou zpívala na solodesce s Kiskem- mimochodem, dobrá deska :-)) je hubená kost, nezdá se vám to. Holt, nepříjemné věci se stávají bez rozdílu, to nic nemění na tom, že ji považuju za jednu z nejkrásnějších ženských na světě, ačkoli 2x ročně jí musí odsát vodu.(Kiske, Somerville; uveřejněné fotky z FB/AmandaSomervilleOfficial, vyjímkou je ta poslední)
Není ani jedno CD, které nedoporučuju, lepší je ovšem začít s Metal Operama a Flying Operou, pak se klidně dál kochejte :-)
(Avantasia live 2008)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama