Březen 2013

My velcí zemědělci

22. března 2013 v 12:23 | faun |  Plácám si játra
"Cestou necestou, polem nepolem, jedu za tebou…." (MIG 21)Jak to jen vysvětlit? Prostě bydlíme na vesnici (to samo o sobě je dostatečný důvod), takže když jsme přemýšleli o vhodném dopravním prostředku, byla volba dost jasná a celé to ovlivnil ještě fakt, že manžel má sezónní brigádu, když prodává a rozváží palivové dřevo a tak zajíždí do méně přístupných míst, kde jsou kořeny, bláto, svahy a to ještě táhneme naložený vozík, projedeme skoro všechno bez menšího zapocení, a když už se zasekneme, náš hraboš potřebuje lehce rozhoupat, což zvládnu jako spolujezdec sama. Nejsem přece žádná hračička, já holka z vesnice, že? Je pravda, že jsem se tady naučila nosit venku tepláky, naučit se na montérky už nebyl vůbec žádný problém pro takové prase, jako jsem já.

"Já jsem ti to říkala..."

21. března 2013 v 19:30 | faun |  Plácám si játra
Fakt: Jediným pravidlem je bohužel jen to, že se jedná o oblíbenou větu všech "těch chytrých" a její neoblíbenost u "nás normálních".
teď je mu ta věta k ničemu;) a nůžky má kdo?

faun: Tuto větu opravdu nesnáším, hlavně pokud ji vypustí Ferda mravenec- práce všeho druhu se schopnostmi Pytlíka po amputaci končetin. Že by to někdo udělal jinak je sice hezké, ale já se raději řídím svým oblíbeným: "Kašli na to, co ti radí ostatní, raději si to podělej podle svého," a konečné konstatování, že někdo něco říkal, je mi v tu chvíli už nanic, pokud tedy má těch několik zbytečných slov něčemu pomoct, tak ne, nepomáhá. Proč takový chytrolín místo zbytečného hodnocení stavu, který vážně sama nevidím, nemůže pomoct s vymýšlením něčeho konstruktivního? Aha! Protože neví!

Zraněná zvířata kopou kolem sebe

21. března 2013 v 18:17 | faun |  Plácám si játra

A kdyby jenom ta, bylo by na světě hodně spokojených a klidných lidí. Naneštěstí se to stává ještě častěji u lidí hrdých, žádaných a nečekaně zklamaných a (zásluhou jich samých) zahořklých, což mají, bohužel, ve zvyku vyčítat všem okolo, neustále a pokud možno se co nejhlasitěji dožadují jisté satisfakce, jejíž hodnotu nedokážou určit často ani oni sami a tak se stále chodí v kruhu jako v manéži nebo jako u debilů a jediné, v co se dá doufat, je naděje, že se konečně někdy nějak unaví, srovnají s fakty a přilehlé okolí se opět dostane do lehké nirvány a život půjde dopředu a nebude nikoho, kdo by měl potřebu archeoložit věci z minulosti jen proto, že s tím sám má nějaký problém. To se nejspíše stává v ideálnějších případech, pokud se vám "poštěstí" narazit na někoho s pamatovákem slona, žlučí místo krve v oběhu nebo s dostatečným počtem společných přátel, věřte mi, že máte na dlouhou dobu zajištěnou zábavu a rozhodně není nouze o drby, které se těší nečekanému zájmu, ačkoli technikou tiché pošty nabývají poněkud monstrózních (až absurdních) rozměrů a vy jen sedíte a divíte se, jak je možné, že rozumní lidé chápající, že drb je drb a pravdivou částí můžeme označit 5% (někdy pouze jména účastníků), nevidí vadu na kráse ve faktu, že to absolutně neodpovídá rámci chování, které bychom od určitého kamaráda v určité situaci čekali a celá ta mýdlová bublina se smradem močůvky je za vlasy přitažená, nepravděpodobná a obludná. "Život je ale takovej a jinej nebude", takže pomůže vypuštění páry, možná úlevného článku do světa nebo výplach pivem v hospodě, který zaručí, že ráno budete mít aspoň na chvilku jiné starosti a celkově teorie, že "život bez zbytečných kravinek okolo, kde všechno šlape jak holky na Chebsku, je moc velká nuda", není taky k zahození.

Trojp*ča

21. března 2013 v 17:48 | faun |  Plácám si játra

fakt: Není to tak dávno, kdy muzikantský svět opustil kytarista/zpěvák/textař a hlavně nespoutaný živel Tří Sester a Synů výčepu- František Sahula. Jeho dva vrazi nějakou dobu budou ještě pod dozorem, uznejte, že skákat ve dvou jednomu po hlavě, je trochu moc na slušné chlapce.
faun: Odpoví mi někdo na otázku, jestli není trochu morbidní, když si bratr vraha F. S. oblékne sesterské tričko s trojp*čou a dělá jako že nic?

Překvapivá nedůvěra

21. března 2013 v 17:40 | faun |  Plácám si játra

fakt: Papež římsko-katolické církve si vybírá po svém zvolení jméno sám. Většinou se jedná o jména apoštolů, pouze jméno Petr nebylo ještě nikdy vybráno, protože apoštol Petr je považován za posledního apoštola a zvolení jeho jména by mohlo předznamenat konec církve po odchodu otce.


faun: Nejsem si jista, jestli je taková pověrčivost na místě, když se jedná o ovečky nejvyššího boha, který by snad mohl své stádo ochránit při 13. pátku, po setkání s černou kočkou, rozbitým zrcadlem a mohl by mít dokonce snad i moc vést své stádo ještě dalších pár tisíc let, ačkoli "papež Petr" bude dávno instantní.